جلسه شورای مرکزی مجمع تشکل های بین المللی با حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شورای مرکزی مجمع تشکل های بین المللی مردم نهاد با حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ورئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی دیدار و گفتگو کردند.

 

در این جلسه که به همت مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی برگزار شده بود حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان اظهار داشت: همانطور که در جلسه قبل صحبت شد معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب علاقمند به همکاری با این تشکل بوده و از شورای مرکزی می خواهیم طرح هایی که برای این مجمع اولویت داشته و با اهداف مجمع جهانی تقریب هم خوانی دارد را ارائه تا پس از بررسی ، همکاری های مناسب صورت پذیرد.

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی در ادامه افزود: با توجه به لزوم آشنایی نیروهای فعال در عرصه وحدت و تقریب با مبانی اندیشه اسلامی، معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی آمادگی دارد دوره های آشنایی با مبانی اندیشه اسلامی را برای اعضای این تشکل برگزار نماید.

آقای عادلی دبیر مجمع تشکل های بین المللی با اشاره به شورای مرکزی این تشکل تاکید کرد: : این اولین بار است که تشکل های مردمی توانسته اند بدون دخالت سازمان ها و ارگان های دیگر به منظور ساماندهی فعالیت های موسسات مردم نهاد شورای مرکزی مجمع تشکل های بین المللی را ایجاد کنند.

وی در خصوص چگونگی تعامل این مجمع با معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و خواسته های این تشکل ها نکاتی را بیان کرد و افزود: این جلسه در راستای تحقق مطالبی است که در جلسه مقدماتی و با حضور همه موسسات مردم نهاد برگزار شد و امیدواریم با همکاری های هدفمند با مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اقدامات موثری در جهت وحدت صورت پذیرد.