حجت الاسلام و المسلمین دکتر رهدار: فعالیتهای تشیع انگلیسی به وحدت جهان اسلام آسیب می رساند

 

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رهدار از اندیشمندان حوزه علیمه قم و رییس مؤسسه مطالعات و تحقیقات اسلامی فتوح اندیشه در گفتگو با خبرنگار تقریب به بررسی فرقه شیعه انگلیسی پرداخت.

 

 

وی در ابتدا گفت: به نظر من انگلیس در حال تکرار یک  تجربه موفق تاریخی است. سالها قبل  انگلیس روی بقایای شیخیه سرمایه گذاری کرده و از دل آنها بابیه را بنا نهاد و البته تزار روس هم در این قضیه موثر بود. سپس انگلیس از دل بابیه بهاییت را در آورد و امروزه توسط همان بهاییت در سراسر جهان علیه شیعه کار می کنند. گره خوردن بهاییت و صهیونیسم شاید بهترین موید و قرینه برای این ادعا باشد .

 

حجت الاسلام والمسلمین رهدار با اشاره به توطئه انگلستان اظهار داشت: دام انگلیس بر بستر یک درک غلط وانحرافی به همراه اهداف جاه طلبی و پول پهن شده است و متاسفانه قرائنی هم وجود دارد که نشان می دهد انگلیس در این راه موفق بوده است.

 

وی در ادامه گفت: در غائله شیعه انگلیسی ما می بینیم شخصی که اگر ارتباطات با غرب و انگلیس نداشت می توانست تا حدودی در حوزه موفق باشد اما متاسفانه گرفتار جاه ، مقام و بازی انگلستان شد.

 

رئیس موسسه مطالعاتی فتوح اندیشه تاکید کرد: استوانه های حوزوی هم سواد و علم این شخص را تایید نکردند اما در آن سوی ماجرا علم و جایگاه علمی وی تایید می شود!!

 

وی با اشاره تشابهات این فرقه با محمد  بن عبدالوهاب گفت: به نظرم مسئله ایشان فقط مخالفت با نظام سیاسی ایران نیست ایشان رابطه مناسبی با هیچ کدام از مراجع عظام ندارد. به نظر این فرقه یادآور محمد بن عبدالوهاب هستند؛ سالها قبل وقتی محمد بن عبدالوهاب پا به عرصه گذاشت بعد از مدتی همه مسلمانان را اعم از شیعه و سنی تکفیر کرد و به همین دلیل تعداد کتاب هایی که توسط علمای اهل سنت در نقد وی نوشته شده بیشتر از علمای شیعه است.

 

عضو هیأت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه باقرالعلوم قم افزود: فعالیت های این فرقه نشان می دهد که برنامه ریزی ها در خود این فرقه تعیین نمی شود و جایی در بیرون یعنی اتاق فکر لندن صورت می گیرد.

 

رئیس موسسه مطالعاتی فتوح اندیشه اظهار داشت: انگلیس همانطور که داعش را درجهان تسنن مدیریت می کند امروزه با همان مبانی و خاستگاه یک سیستم تندرو شیعی راه انداخته است.

 

وی با  اشاره به اینکه فعالیتهای این فرقه به وحدت جهان اسلام آسیب رسانده است اظهار داشت: همان قدر که داعش به وحدت جهان اسلام ضربه می زند متاسفانه این جریان هم به وحدت مسلمانان خدشه وارد می نماید.

 

وی در پایان گفت: امیدواریم  آگاهی تاریخی ، سیاسی و دینی مسلمانان و شیعه مانع از اوج گیری این جریان ها شود.