در دیدار با آیت الله العظمی گرامی مطرح شد : شرایطی فراهم شود تا این موسوعه به دست تمام علمای اهل سنت برسد

 

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین اوحدی مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب به همراه حجت الاسلام والمسلمین گلزاده معاون پژوهشی پژوهشگاه مطالعات تقریبی به منظور معرفی موسوعه گرانسنگ « السنه النبویه فی مصادر المذاهب الاسلامیه » با آیت الله العظمی گرامی دیدار و گفتگو کردند .

 

آیت الله العظمی گرامی ضمن تقدیر از تلاش های پژوهشگاه مطالعات تقریبی گفتند : ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های شما و آیت الله اراکی جهت تدوین و چاپ این موسوعه امیدورام این موسوعه به دست تمام علمای جهان اسلام برسد تا از آن استفاده کنند .

 

استاد سطوح عالی حوزه تفرقه را آرزوی همیشگی دشمن دانسته و ابراز داشتند : دشمن همیشه درحال تفرقه افکنی بین شیعه و اهل سنت است و حتی به دروغ می گویند که قرآن ما با قرآن اهل سنت فرق می کند و این وظیفه ماست که با ترویج اسلام ناب محمدی دسیسه های دشمن را خنثی کنیم .

 

آیت الله العظمی گرامی  با اشاره به فعالیت های مجمع جهانی تقریب مذاهب افزودند : از کارهای بزرگ مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی چاپ کتاب بدایه المجتهد اثر ابن الرشد است که بنده آن را دیده ام و بسیار قابل تقدیر است .

 

ایشان در پایان اظهار داشتند : بنده این موسوعه را مطالعه خواهم کرد و به دیگران هم توصیه می کنم از این موسوعه بهره ببرند .

 

استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به اهمیت فعالیت های تقریبی افزودند : بنده قبل از انقلاب در سخنرانی هایم همیشه علاوه بر روایات شیعه به روایات اهل سنت هم استناد می کردم .

 

ایشان در پایان تاکید کردند : برای نشر و توزیع این موسوعه هم باید خیلی دقت کرد و شرایطی فراهم شود تا این موسوعه به دست تمام علمای اهل سنت برسد .

 

در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین اوحدی مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در معرفی این موسوعه گفت : این موسوعه گرانسنگ و فاخر حاصل تلاش پژوهشگران پژوهشگاه مطالعات تقریبی و جمعی از محقیقن حوزه است که در آن  بسیاری از احادیث مشترک بین شیعه و اهل سنت در ساحت های فقه ، انبیاء و اهلبیت ،طب ،اقتصاد و…استخراج شده است .

 

وی افزود : انشاالله در نظر داریم یک دوره از این موسوعه را علاوه بر مراجع و علمای ایران ، به دست علمای اهل سنت جهان اسلام برسانیم تا از ظرفیت های بالای این موسوعه عظیم بهرمند شوند .

 

حجت الاسلام والمسلمین گلزاده معاون پژوهشی پژوهشگاه مطالعات تقریبی در پایان با اشاره به ایده مرحوم آیت الله العظمی بروجردی گفت : این موسوعه  ایده مرحوم آیت العظمی بروجردی است و در ۶۲ جلد تدوین یافته و در ۲۰ جلد به صورت نفیس و فاخر در بیروت به چاپ رسیده است شود . و انشاالله در ۵ مهر با حضور مراجع و علما مراسم رونمایی از این موسوعه عظیم برگزار خواهد شد .