دیدار سردبیران سایت علمی مجمع جهانی تقریب مذاهب با آیت الله اراکی

سردبیران سایت علمی مجمع جهانی تقریب مذاهب روز یکشنبه با آیت الله اراکی دیدار کردند .

در این دیدار که باحضور حجت الاسلام والمسلمین اوحدی ، حجت لاسلام والمسلمین دکتر مختاری و سردبیران زبانهای تایی ، مالایی ، اردو ، هندی ، بنگالی ، تاجیکی و روسی در پژوهشگاه مطالعات تقریبی برگزار شد ، ابتدا حجت الاسلام والمسلمین اوحدی معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب ضمن معرفی سردبیران به برنامه های جدید سایت اشاره نمودند .

طی این دیدار آیت الله اراکی ضمن اشاره به ارتقاء جایگاه سایت افزود : سایت باید جازبه داشته و از ابزارهای تبلیغاتی و حتی سایتهای دیگر کمک بگیرد تا در بین مردم شناسانده شود .

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تصریح کرد : باید مطالب کتابهای تقریبی در سایت گنجانده شود تا مردم استفاده کنند بنده در لندن افرادی را می دیدم که از کتب تقریبی مثل مجمع البیان استقبال کسترده ای می کردند پس مردم به این کتابها توجه دارند و باید فکری در این مورد اندیشده شود.

ایشان با اشاره به اهمیت نقد وبررسی محتوی سایت افزود : جایی برای نقد مطالب داخل سایت در نظر گرفته شود تا مردم بتوانند با نقد این سایت و مطالب تقریبی این سایت نظرات خود را بیان کنند تا بتوانیم با این نظرات در جهت بهبود سطح کیفی این سایت استفاده کنیم.

آیت الله اراکی افزود : معرفی شخصیتهای برجسته تقریبی به همراه آراء و نظرات آنان بسیار مهم می باشد ، همچنین باید ماهیت شوم جریانهای تکفیری و اندیشه های آنان برای مردم تشریح شود تا مردم با افکار شوم آنها آشنا شوند.

خاطر نشان می شود سایت علمی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با آدرس www.taqrib.info در حال حاضر به ۱۸ زبان در حال فعالیت می باشد و دو سال پیاپی در جشنواره رسانه های دیجیتالی رتبه نخست از حیث تنوع مطلب و محتوی را احراز نموده است .

حسن باقری خبرنگار تقریب