دیدار هیاتی از ائمه جماعات مغولستان با مدیر مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی

 

 

 

هیاتی از ائمه جماعات مغولستان با حجت الاسلام والمسلمین نگهبان مدیر مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی  دیدار و گفتگو کردند.

 

در این دیدار که به همت مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین نگهبان اظهار داشت: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سال ۱۳۶۹ به با حکم مقام معظم رهبری تاسیس شد.

وی با اشاره به معاونت فرهنگی مجمع گفت: معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب شامل چندین اداره کل است؛ اداره کل مراسمات و امور هنری، اداره کل آموزش، اداره کل فضای مجازی، اداره کل امور قرآنی و مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی.

مدیر مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی افزود: توجه به این واقعیت اعتقادی که ابلیس دشمن قسم خورده انسانهاست و برای خارج کردن بشریت از عبودیت خداوند متعال در تلاش است، مقتضی این است که انسان همواره دقت کند تا در خیل جنود الله باقی بماند.

ابلیس و جنودش می­خواهند همواره در پیروان دین الهی اختلاف ایجاد کند تا علاوه بر ایجاد انحراف موجبات نابودی خود را فراهم آورند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنی واحد در مقابل تمامی مسلمانان وجود دارد تاکید کرد: همه مسلمانان باید التفات داشته باشند که  امروز دشمن ما واحد است و نمی­خواهد امت اسلامی در مقابلش متحد و واحد باشند.

وی گفت: ما با فکر، موضع و روش آل سعود مخالفیم ولی از این مساله هم ناراحتیم که رییس جمهور نادان آمریکا به خود اجازه میدهد که به یک ملت اسلامی توهین کند و آنها را گاو شیرده بنامد. هر چند در واقع آل سعود مملکت خود را در این حالت قرار داده اند. این ظلمی است که آل سعود در حق امت اسلامی روا داشته است.

در ادامه جلسه مدیر مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی به شبهات و سئوال های میهمانان با موضوع اختلاف در اذان و نماز و سجده بر تربت و … پاسخ دادند.

در پاسخ به این سوال که آیا در ایران کعبه ای وجود دارد و مردم ایران به مکه نمی روند؟ گفتند: هیچ کعبه ای در ایران وجود ندارد و همه اینها نسبت ها فتنه های دشمن است تا اتحاد مسلمانان را خدشه دار کنند.

وی در پاسخ به این شبهه که بعضی به طواف امام رضا (ع) می روند گفت: زیارت امام رضا(ع) طواف نیست بلکه مردم از باب مودت اهل بیت رسول الله (ص) با عشق و ارادت و محبت به زیارت امام رضا(ع) می روند.