سفر دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به پاکستان

به دعوت علمای پاکستان صورت گرفت؛

سفر دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به پاکستان

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریبم مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری به اتفاق مولوی “نذیر احمد سلامی” نماینده مجلس خبرگان رهبری در بدو ورود به فرودگاه بین المللی اسلام‌آباد از سوی «سید محمدعلی حسینی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و «احسان خزاعی» رایزن فرهنگی کشورمان مورد استقبال قرار گرفتند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی قرار است در طول اقامت در پایتخت پاکستان در برنامه‌های مختلف از جمله همایش وحدت امت اسلامی، دیدار با رئیس شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان و برخی از مقامات مذهبی و علمای ارشد مذاهب اسلامی این کشور حضور یابد.
سفر به شهرهای لاهور و کراچی جهت شرکت در نشست‌های تقریبی و رایزنی با رهبران مذهبی از دیگر برنامه‌های دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خواهد بود.
فردا دوشنبه کنفرانس وحدت اسلامی به اهتمام شورای همبستگی ملی پاکستان به ریاست “صاحبزاده ابوالخیر زبیر”، “لیاقت بلوچ” دبیر کل شورا و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری، مولوی نذیر احمد سلامی و شخصیت‌های پاکستانی در شهر اسلام‌آباد برگزار خواهد شد.
تبادل نظر در رابطه با مسائل روز دنیای اسلام، گسترش روابط با علمای دینی و بررسی راهکار‌های مقابله با توطئه‌های خارجی علیه ملت‌های جهان اسلام از اهداف این سفر اعلام شده است.