مراسم شب شعر رحمت و وحدت برگزار شد/ آیت الله اراکی : جامعه اسلامی باید همواره در مسیر رسول خدا باشد تا به موفقیت برسد

 

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه اختلاف در جامعه اسلامی از مخالفت با اهل بیت (ع) آغاز می‌شود، گفت: مخالفت با اهل بیت (ع) منشأ اختلاف جامعه اسلامی است، محبت به رسول خدا جامعه بشری را یکی می‌کند و برترین مقوله وحدت آفرین است.

 

 

 آیت الله محسن اراکی شامگاه جمعه در آئین شعرخوانی اساتید و شاعران شیعه و اهل سنت که به مناسبت هفته وحدت در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، اظهار داشت: آن خدمت پیروزمندی و سعادت دنیا و آخرت است که هدیه رسول خدا به جامعه بشری است، با حرکت در مسیر رهنمودهای رسول خدا انسان عاقبت به خیر می‌شود.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اگر انسان از رسول خدا پیروی کند و محبت اهل بیت (ع) را سرلوحه کار خود قرار دهد آسمان‌ها و زمین و خاک و جهان هستی در اختیارش قرار می‌گیرد.

 

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: خداوند به فرشتگان دستور داد در برابر انسان که سرآمد آن رسول خدا است سجده کنند، بشر می‌تواند همه فرشتگان را در اختیار بگیرد که شرط آن این است که به مزد کار رسول خدا پرداخته شود.

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر لزوم تبعیت از رهنمودهای پیامبر (ص) گفت: اگر محبت رسول خدا در جامعه جهانی شکل بگیرد نتیجه آن وحدت و یکپارچه شدن انسان‌ها است.

 

وی با اشاره به حدیثی از رسول خدا افزود: ستارگان امان مردم ساکن زمین هستند که آن‌ها را از غرق شدن در دریاها مصون نگه می‌دارند، افرادی که سوار کشتی می‌شوند اگر ستاره‌ها نباشند از بین می‌روند و راه را گم می‌کنند، همان گونه که ستاره‌ها انسان را از غرق شدن نجات می‌دهند اهل بیت (ع) امت من را از گمراهی نجات می‌دهند.

 

آیت الله اراکی با بیان اینکه اختلاف در جامعه اسلامی از مخالفت با اهل بیت (ع) آغاز می‌شود، تصریح کرد: مخالفت با اهل بیت (ع) منشأ اختلاف جامعه اسلامی است، محبت به رسول خدا بسیار عجیب است و جامعه بشری را یکی می‌کند و برترین مقوله وحدت آفرین است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: انسانی که پای محبت اهل بیت رشد کند استعدادهایش شکوفا می‌شود، شعر از مقوله‌های جامعه بشری است چون از برترین احساسات انسان ایجاد می‌شود.

 

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: گاهی بیان مادری برای فرزندش شعر است اگر چه با زبان نظم نباشد، شعر آئینی که به وسیله محبت به اهل بیت در جامعه اسلامی رواج پیدا می‌کند و از ارزش بالایی برخوردار است.

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: خاستگاه شعر متعالی در فرهنگ اسلامی عشق به محمد و آل محمد است، جامعه اسلامی باید همواره در مسیر رسول خدا باشد تا به موفقیت برسد.

 

وی افزود: قدرت عشق به اهل بیت در جامعه اسلامی قدرت بسیار بزرگی است، ۹۰ درصد از مسلمانان جهان به محمد و آل ومحمد عشق می‌ورزند، اهل سنت برای امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) شعر می گویند که نشان دهنده عشق و علاقه به ائمه (ع) است.

 

آیت الله اراکی تصریح کرد: اگر جامعه اسلامی حول محور رسول خدا و اهل بیت جمع شود راه هدایت به سوی مردم باز می‌شود، باید محبت به رسول خدا را در جامعه اسلامی ایجاد کنیم و اگر شور محبت به محمد و آل محمد ایجاد شود زمینه ظهور امام زمان (عج) فراهم می‌شود.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: امام زمان (عج) امام جهانیان و جامعه اسلامی است، قلمرو حکومت امام زمان همه جهان است و باید قلمرو حکومت امام زمان را با مقوله وحدت بر محمد و آل محمد بیمه کرد.

 

خاطر نشان می شود در این مراسم که به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با مشارکت مرکز مدیریت حوزه های علمیه، آستان مقدس حضرت فاطمه معصوعه (س)، صدا و سیما و شهرداری قم برگزار شد استاد مجاهدی دبیر شعر آئینی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسینی ،عباس شاه زیدی، امجد ویسی، فیاض حسنلو و سید محمد جواد شرافت و عالی دیکو شاعر اهل ساحل عاج  نیز در خصوص سیره و شخصیت پیامبر (ص) به شعرخوانی پرداختند.