برگزاری کنفراس”توسعه علوم فقهی” در عمان با حضور آیة الله اراکی

 

سیزدهمین دوره کنفراس فقه اسلامی با مشارکت تعدادی از وزیران اوقاف و امور دینی و علما و متفکرین از کشورهای مختلف اسلامی در عمان برگزار می گردد.

 

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، وزارت اوقاف عمان اعلام کرد: سیزدهمین دوره کنفراس “توسعه علوم فقهی” با عنوان” منافع مشترک انسانی” به ریاست «یحیی بن محفوظ المنذری» رئیس مجلس سنای عمان برگزار می گردد.

” سالم بن هلال الخروصی” مشاور وزرات اوقاف و نائب رئیس کمیته برگزار کننده این کنفرانس گفت: کنفراس توسعه علوم فقهی از ششم تا نهم آوریل جاری(۱۷ تا۲۰ فروردین) و با مشارکت تعدادی از وزیران اوقاف و امور دینی و علما و متفکرین و همچنین رونامه نگاران و شبکه های مختلف رسانه ای از کشورهای مختلف اسلامی برگزار می گردد.

آیة الله شیخ محسن اراکی، دبیر کل مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی، دکتر “حسن تبرائیان” معاون دبیرکل این مجمع و “دکتر شیخ احمد مبلغی” رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی هم در این کنفراس به نمایندگی ایران حضور خواهند داشت.

خروصی تصریح کرد: محورهای این کنفرانس بر اصطلاحات و مفاهیم اصلی فقهی و اصولی از جمله فقه عدالت، فقه حقوق انسان در اسناد بین المللی، فقه انسانی مشترک نزد علمای اسلام، مقایسه بین فقه اسلامی و میراث فقهی جهانی و .. متمرکز خواهد بود.

وزارت اوقاف عمان خاطر نشان ساخت: ۶۸ مقاله طی ۴ روز در نشست های این کنفرانس ارائه خواهد شد که در این مقالات به محورهای اسلامی متعدد از جمله: ارزشهای قرآنی در زمینه فقه و اصول، حقوق جنگ از نظر فقه اسلامی، حقوق کودک در قرآن کریم، چشم انداز فقهی حقوق بشر و …..پرداخته شده است.